ACBL-Wide Charity

ACBLwide
April 14, 2016


ACBL-Wide Charity

Section 03

RankNamesScore
1
Harold Feldheim, Hamden CT; Jill Fouad, New Canaan CT73.41%
2
Satya Pabuwal, Loudonville NY; Rita Redlich, Albany NY68.27%
3
Sylvester Karagis, Larchmont NY; Heidi Klein, Harrison NY65.87%
4
Stephen Paskin, Cohoes NY; Richard Underwood, Voorheesville NY65.70%
5
Maureen Berkman, Rye Brook NY; Leon Weisburgh, Rye NY63.89%

Section 04

RankNamesScore
1
Francis Bizzoco, Dagsboro DE; Charlotte Wheatley, Bethany Beach DE68.72%
2
Barbara Monie - Willis Monie, Cooperstown NY66.67%
3
Charlotte Hahn - Donald Wand, Ocean City MD63.79%
4
Terry Dutton, Bivalve MD; Leonard Ellis, Lewes DE63.37%
5
John Swanson - Selena Swanson, Mechanicsburg PA62.50%

Section 05

RankNamesScore
1
Jim Breckel - David Norris, Rocky River OH61.81%
2
Richard Bulow, Somerset PA; Fred Lantz, Irwin PA60.67%
3
Nancy Kessler, West Seneca NY; Ross Markello, Getzville NY59.17%
4
Lynn Nosse, Grafton OH; Tommie Ruehr, Cleveland OH57.64%
5
Charles Kelley, Olmsted Twp OH; Marge Sobey, Middleburg Hts OH56.94%

Section 06

RankNamesScore
1
Kenneth Davis, Alexandria VA; Steven Schatzow, Washington DC71.76%
2
Bud Hampshire, Poquoson VA; Buck Rogers, Newport News VA65.12%
3
Maxine Shegog - Lucette Witty, Newport News VA64.15%
4
Lucy McCoy, Annandale VA; Angelo Zuccaro, Arlington VA63.89%
5
Bob Boyd, Alexandria VA; Alfred Duncker, Gaithersburg MD62.50%

Section 07

RankNamesScore
1
Archie Hardy - William Rearick, Saluda NC72.07%
2
Marjorie Cannity - Bill Dannelly, Raleigh NC67.30%
3
Susan Collins, Duncan SC; Elizabeth Refshauge, Spartanburg SC67.07%
4
Teenie Elliott - Sandra Parker, Spartanburg SC63.82%
5
Marla Michel, Graysville TN; Larry Reneau, Chattanooga TN63.69%

Section 08

RankNamesScore
1
Zach Freehill - Dennis Moll, Bloomington IL68.15%
2
Jerry Oswald, Bloomington IL; Steve Wulfers, Normal IL57.04%
3
Paul Lindauer, Varna IL; Elizabeth Zalar, Springfield IL54.81%
4
Darryl Bremner, Clinton IL; Henry Hoffman, East Peoria IL54.44%

Section 09

RankNamesScore
1
Dennis Bushman, Jacksonville FL; Alta Tanner, Jacksonville Bc FL64.83%
2
Dorothy Hartridge - Michael Willner, Jacksonville FL64.26%
3
Robert Gittings, Jacksonville FL; Agnes Smith, Orange Park FL63.14%
4
Steve Brower, Summerfield FL; Pat Peterson, Hernando FL62.69%
5
Christie Sellers - Daniel Sellers, Jr, Jacksonville FL62.18%

Section 10

RankNamesScore
1
Patricia Bartman - William Sholes, Huntsville AL65.74%
2
Ti Davis - Jay Lucas, Little Rock AR61.46%
3
Evelyn Hodges - Richard Kalkbrenner, Little Rock AR61.23%
4
Fred Blosser, Baton Rouge LA; Janice Henderson, Gonzales LA61.06%
5
Sally Gerhold, Baton Rouge LA; Rosie Howe, Denham Springs LA60.90%

Section 11

RankNamesScore
1
Bernard Kay, Evansville IN; Phelps Lambert, Henderson KY84.00%
2
Joanne Coyle - Beth Grismer, Dayton OH70.41%
3
John Rexford, Westerville OH; Jane Witherspoon, Worthington OH63.89%
4
Melanie Onnen - Elaine Reubel, Cincinnati OH62.67%
5
Richard Higgins - Judith Zimmerman, Columbus OH61.34%

Section 12

RankNamesScore
1
William Northrop, Schoolcraft MI; Orrin Parmelee, Gobles MI64.29%
2
Catherine Gay - Sheryl Miller, Kalamazoo MI63.99%
3
Susan Bailey Carman - Dennis Carman, Plainwell MI56.25%
4
Brenda Bau - Phil Horwich, Kalamazoo MI55.65%
5
D Thomas Johnson, Dowling MI; Donald Jones, Portage MI55.36%

Section 14

RankNamesScore
1
Michael Flader, Eagan MN; Joel Kramer, Minneapolis MN71.43%
2
Terry Beckman, Brooklyn Park MN; John Koch, Saint Cloud MN66.37%
3
Kathy Carmichael - Gary Raymond, Lincoln NE61.85%
4/5
Sue Keller - James Skulstad, Lincoln NE60.00%
4/5
Gary Hamilton - Daniel Till, Lincoln NE60.00%

Section 16

RankNamesScore
1
Joe Quinn - Shawn Quinn, Sugar Land TX70.78%
2
Patty Hofer, Holliday TX; M Kirkland, Iowa Park TX69.35%
3
Pam Barksdale - Jane Boozalis, Houston TX68.25%
4
Lois Goodman, Austin TX; Genie Kaplan, Georgetown TX67.99%
5
Geoff Booth - Robert Sandfield, Houston TX67.31%

Section 17

RankNamesScore
1
H Ann Brannon - Mary Jackson, Carlsbad NM63.75%
2
Edith Baker - Judy Pate, Carlsbad NM60.00%
3
Mary Fielder - Ruth Hauser, Carlsbad NM58.75%
4
Judy Hanttula, Frisco TX; Margaret Lovelace, Carlsbad NM56.25%
5
Keith Fine - Lee Johnson, Carlsbad NM53.75%

Section 18

RankNamesScore
1
Alden Boreson, Kalispell MT; Janet Weiss, Whitefish MT70.27%
2
Kaye Hoffmaster, Somers MT; Robert Walstad, Whitefish MT60.14%
3
Anne Gentry, Whitefish MT; Andrew Koch Jr, Columbia Falls MT59.62%
4
Mary Ann Chestnut, Kalispell MT; Melissa Martin, Whitefish MT57.77%
5
Tanya McCully, Whitefish MT; Frances Ollendike, Kalispell MT56.47%

Section 19

RankNamesScore
1
Carolyn Burns - Marie McClure, Bellevue WA65.28%
2
Yoko Barnett, Kirkland WA; B Drajpuch, Redmond WA64.58%
3
Jim Aitken, Bellevue WA; Ronald Tracy, Edmonds WA64.40%
4
Gary Gelow, Kirkland WA; Yoko Reilly, Redmond WA60.08%
5
Dell Berg - Christine Ding, Redmond WA58.23%

Section 20

RankNamesScore
1
W Ronald Frazier, Clackamas OR; Richard Soohoo, Vancouver WA66.01%
2
Patricia Dennis - Ronald Dennis, Beaverton OR64.58%
3
Ethel Birnbach - Stu Swan, Portland OR63.66%
4
Lynne Annett - Mike Annett, Hood River OR61.91%
5
Daniel Hoekstra, Portland OR; Connie Marfell, Milwaukee OR60.88%

Section 21

RankNamesScore
1
Virginia Jensen - J Michael Slattery, Reno NV64.11%
2
Patrick Arnett - Kenneth Johnson, Morgan Hill CA63.70%
3
Manfred Michlmayr, Orinda CA; Carol Scott, El Cerrito CA61.71%
4
Nancy Hull - David Silberman, Livermore CA61.57%
5
Carol Barr - Kazuko Nojima, Reno NV60.91%

Section 22

RankNamesScore
1
Roger Doughman - Ying Lin Gu, San Diego CA63.76%
2
William Grant, San Diego CA; Andrew Loh, Solana Beach CA57.14%
3
Thomas Herzog - Katherine Moyer, San Diego CA55.82%
4
Jo Boyer - Tom Tatham, San Diego CA52.38%
5
Belton Allen, La Mesa CA; John Forrest, San Diego CA52.12%

Section 24

RankNamesScore
1
Mildred Di Falco, Babylon NY; Jack Pollack, Huntington NY68.01%
2
John Berry, New Hyde Park NY; Patrick Ross, Wantagh NY67.08%
3
Martin Brownstein, Jericho NY; Harriet Katz, Westbury NY66.24%
4
Irma Korenstein, Bethpage NY; Diana Schuld, Glen Head NY64.49%
5
Michael Geisinger, Westbury NY; Mark Leibowitz, Plainview NY61.55%

Section 25

RankNamesScore
1
R Edward Kelley, Quincy MA; Jeffrey Sweeney, Braintree MA77.78%
2
Matthew Byrne - Terry Byrne, Jamestown RI67.31%
3
Sarah Corning - Helen Kobernusz, Madison CT65.77%
4
Kimberly Gilman, Carlisle MA; Selen Hotamisligil, Wellesley MA65.73%
5
Mark Batchelder, Hingham MA; Robert Carvin, North Easton MA65.10%