Please scroll down to see Mini-Spingold 5000 and 1500 rosters
Spingold KO Teams
Rank | Names
|
John Diamond, Boca Raton FL; Brian Platnick, Evanston IL; Fred Gitelman - Geoff Hampson, Las Vegas NV; Brad Moss, San Anselmo CA; Eric Greco, Wynnewood PA
|
Frank Nickell - Zia Mahmood, New York NY; Ralph Katz, Burr Ridge IL; Bob Hamman, Dallas TX; Jeff Meckstroth - Eric Rodwell, Clearwater Bch FL
|
James Cayne, New York NY; Alfredo Versace - Lorenzo Lauria, Rome Italy; Michael Seamon, Dania FL; Giorgio Duboin, Torino Italy; Antonio Sementa, Parma PR 43100 Italy
|
Martin Fleisher, New York NY; Michael Kamil, Holmdel NJ; Chip Martel, Davis CA; Lew Stansby, Dublin CA; Robert Levin, Henderson NV; Steve Weinstein, Andes NY
|
George Jacobs, Hinsdale IL; Steve Beatty, Mill Creek WA; Norberto Bocchi, Barcelona Spain; Agustin Madala, Buenos Aires Argentina; Tarek Sadek - Walid Elahmady, Cairo Egypt
|
Carolyn Lynch, Scottsdale AZ; Mike Passell, Las Vegas NV; Andrew Gromov - Aleksander Dubinin, Moscow Russia; Cezary Balicki, Smolec Poland; Adam Zmudzinski, Katowice Poland
|
Aubrey Strul - Michael Becker, Boca Raton FL; Boye Brogeland, Norway; Erik Saelensminde, Jessheim Norway; Steve Garner, Chicago IL; Howard Weinstein, San Diego CA
|
Pierre Zimmermann - Franck Multon - Fulvio Fantoni - Claudio Nunes - Tor Helness - Geir Helgemo, Monaco
|
Andrew Rosenthal - Aaron Silverstein - Bjorn Fallenius - Chris Willenken, New York NY; Peter Fredin, Malmo Sweden; Michael Rosenberg, Cupertino CA
|
Roy Welland, New York NY; Alexander Smirnov, Lubeck Germany Germany; Bart Bramley, Dallas TX; Josef Piekarek, Hamburg Germany
|
Piotr Gawrys - Jacek Jerzy Kalita, Warsaw Poland; Krzysztof Jassem, Puszczykoud Poland; Krzysztof Martens, Rzeszow Poland
|
Mark Gordon, Purchase NY; Pratap Rajadhyaksha, Venice FL; Alan Sontag, Gaithersburg MD; David Berkowitz, Boca Raton FL; Terje Aa, Heimdal Norway; Jorgen Molberg, Trondheim Norway
|
Rose Meltzer, Los Gatos CA; Kyle Larsen, San Francisco CA; Diego Brenner, L'Eixample Barc Spain; Carlos Pellegrini, Buenos Aires Argentina; Matt Granovetter - Pamela Granovetter, Cincinnati OH
|
Richard Schwartz, East Elmhurst NY; John Kranyak, Las Vegas NV; Cornelis Van Prooijen, Nieuw Vennep Netherlands; Louk Verhees, Voorhou Netherlands; Eldad Ginossar, Moshav Zofit Israel; Ron Pachtmann, Kfar Saba Israel
|
Jim Mahaffey, Winter Park FL; Gary Cohler, Miami FL; Sam Lev, New York NY; Jacek Pszczola, Chapel Hill NC; Sjoert Brink, Rotterdam Netherlands; Bas Drijver, Capelle Aan Den Netherlands
|
Sheila Ekeblad, Providence RI; David Bakhshi, London England; Jan Jansma, Spijkenisse Netherlands; Russell Ekeblad, Portsmouth RI; Peter Weichsel, Carlsbad CA; Mark Feldman, Austin TX
|
Mary Ann Berg, Atherton CA; Mark Lair, Canyon TX; Simon De Wijs, Doorn Netherlands; Bauke Muller, Hoorn Netherlands; Huub Bertens, Tilburg Netherlands; Ton Bakkeren, Oisterwijk Netherlands
|
John Onstott, New Orleans LA; Bruce Ferguson, Palm Springs CA; Drew Casen, Las Vegas NV; James Krekorian, Pensacola FL; Nicolas L'Ecuyer, Montreal QC; Vincent Demuy, Laval QC
|
Reese Milner, Los Angeles CA; Bill Eisenberg, Perris CA; Gavin Wolpert, Jupiter FL; Thomas Bessis, Paris France; Billy Cohen, Sherman Oaks CA; Ron Smith, San Francisco CA
|
Barbara Sonsini, Woodside CA; Garey Hayden, Tucson AZ; Fu Zhong, Beijing People's Republic of China; Jie Zhao, Tianjin People's Republic of China; Chris Compton, Dallas TX; Gunnar Hallberg, Brighton United Kingdom
|
Jon Baldursson, Hafnarfjordur Iceland; Thorlakur Jonsson, Kopavogur Iceland; Adalsteinn Jorgensen, Reykjavik Iceland; Bjarni Einarsson, Neskaupstad Iceland
|
Kevin Bathurst, New York NY; Daniel Zagorin, Skokie IL; Peter Bertheau, Taby Sweden; Fredrik Nystrom, Stockholm Sweden; Per-Ola Cullin, Johanneshov Sweden; Johan Upmark, Stockho Sweden
|
Steve Robinson, Arlington VA; Peter Boyd, Darnestown MD; Fred Stewart, Bloomington NY; Kit Woolsey, Kensington CA; Adam Wildavsky, New York NY; Douglas Doub, W Hartford CT
|
Joe Grue, New York NY; Leslie Amoils, Toronto ON; Curtis Cheek, Las Vegas NV; Ishmael Delmonte, New South Wales Australia; Daniel Korbel, Waterloo ON; Darren Wolpert, Thornhill ON
|
Juan Carlos Ventin, Barcelona Spain; Pablo Lambardi - Alejandro Bianchedi - Ernesto Muzzio, Buenos Aires Argentina; Joaopaulo Campos - Miguel Villas-Boas, Sao Paulo Brazil
|
Jacob Morgan, Madison WI; Michael Polowan, New York NY; Philippe Cronier, Paris 75018 France; Godfroy Tessier, Paris France
|
Justin Lall - Hemant Lall, Dallas TX; Winthrop Allegaert - Judith Bianco, New York NY; Lapt Chan, Forest Hills NY; Jaggy Shivdasani, Pleasantville NY
|
Victor Markowicz, Boca Raton FL; Julian Klukowski, Warsaw Poland; Apolinary Kowalski, Warsaw 0 Poland; Michal Kwiecien, Lublin Poland; Shalom Zeligman, Bat-Yam Israel
|
Tom Hanlon, Dublin 6 Ireland; Hugh McGann, N Yorkshire England; Sartaj Hans, Bondi Nsw Australia; Anthony Nunn, Artarmon Nsw Australia
|
Ross Grabel - Jon Wittes, Palm Desert CA; Mark Cohen, Glen Ridge NJ; Milton Rosenberg, St Charles IL; Mitch Dunitz, Sherman Oaks CA; Wafik Abdou, Bakersfield CA
|
Mike Levine, Pinckney MI; Dennis McGarry, Stuart FL; Jerry Clerkin - Dennis Clerkin, Bloomington IN; Stephen Landen, Ellicott City MD; Daniel Gerstman, Buffalo NY
|
Paul Fireman, Chestnut Hill MA; Robert Todd, Tallahassee FL; John Hurd - Joel Wooldridge, New York NY; Grzegorz Narkiewicz, Bielsk Poland; Krzysztof Buras, Warszawa Poland
|
Gregers Bjarnarson, Copenhagen Denmark; Michael Askgaard, Gentofte Denmark; Martin Schaltz, Odense Denmark; Morten Lund Madsen, Denmark
|
Rita Shugart, Pebble Beach CA; Marshall Lewis, Cleveland Hgts OH; Nikolay Demirev, Arlington Hts IL; Jean-Michel Voldoire, Paris France
|
Lixin Yang, Beijing People's Republic of China; Xue Liang Cao - Guo Fang Xin - Yong Xue - Xin Guo Chen, People's Republic of China
|
Ernesto Dorsi, Sao Paulo Sp Brazil; Marcos Thoma, San Paula, Sp Brazil; Mauricio Figueiredo, Sao Paulo Brazil; Joaquin Pacareu, Santiago Chile; Benjamin Robles, New York NY
|
Robert Blanchard - Shane Blanchard, New York NY; Jason Feldman, San Diego CA; Joshua Donn, Las Vegas NV; Ulf Nilsson, Dalby Sweden; Magnus Eriksson, Sweden
|
Dano De Falco, Rubano Italy; Gabriella Olivieri, Alessandria Italy; Patricia Cayne - Jacqui Mitchell, New York NY
|
Uday Ivatury - Christal Henner-Welland, New York NY; Eugene Hung, Palo Alto CA; Ari Greenberg, San Francisco CA; Roger Lee, Monrovia CA
|
William Pettis - William Cole, Silver Spring MD; Ai-Tai Lo, Reston VA; Alan Schwartz, Fairfax VA; Kevin Collins, Dunwoody GA; Patricia Tucker, Atlanta GA
|
Barry Rigal, New York NY; David Caprera, Denver CO; Brady Richter, Summit NJ; Jeff Aker - Joshua Parker, Briarcliff NY; Bruce Rogoff, Tenafly NJ
|
Yuxiong Shen - Wei Min Wang, Shanghai People's Republic of China; Zi Jian Shao, People's Republic of China; Xiaodong Shi, Naperville IL; Jiang Gu, Mountain Lakes NJ
|
Dong Lu - Yan Hung Wang - Meng Kang - Xiao Yi Li - Haitao Liu, Beijing People's Republic of China; Shaolin Sun, Sichuan People's Republic of China
|
Bill Bowman - John Bowman - Stephen Brown, Ottawa ON; David Kent, Lake Mary FL
|
Greg McKellar, Kingston ON; Arch McKellar, Dobbs Ferry NY; Ron Bishop, Toronto ON; John Duquette, Oshawa ON; Judith Gartaganis - Nicholas Gartaganis, Calgary AB
|
Marshall Miles, Redlands CA; Rich Rothwarf, Philadelphia PA; Stephen Goldstein, Anaheim CA; Gary Brown, San Francisco CA; Alexander Kolesnik, Ventura CA; Bob Etter, Sacramento CA
|
Thomas Carmichael, Kennesaw GA; Jeff Roman, Alexandria VA; Les Bart - Gloria Bart, Bradenton FL; David Grainger, Bend OR; Danny Sprung, Philadelphia PA
|
Irving Litvack, Toronto ON; Marc-Andre Fourcaudot, Montreal QC; Jeffrey Miller, Naperville IL; Brad Carmichael, Kansas City MO; Paul Wyer - Phillip Gue, Australia
|
Richard Popper, Wilmington DE; Jeffrey Goldsmith, Tujunga CA; Mark Bartusek, Santa Barbara CA; Craig Ganzer - Michael Lipkin, Brooklyn NY; Alex Perlin, Metuchen NJ
|
Paul Bethe - Marc Nathan - Cathy Nathan, New York NY; Kitty Cooper, Fort Collins CO
|
Martin Bloom - Peter David Gill, Sydney Australia; David Wiltshire, Paddington Australia; Andrew Peake, Australia
|
David Becher, Peabody MA; Alan Watson, Lexington MA; Alan Applebaum, Brookline MA; Victor King, Hartford CT
|
Daniel Boye - Susan Boye, Farmington NY; Roselyn Teukolsky - Saul Teukolsky, Ithaca NY; Douglas Ross, Rochester NY; Sam Maitra, Webster NY
|
Allen Kahn - Jeffrey Rothstein - Ira Herman, New York NY; David Rosenberg, Jackson Heights NY
|
Frederic Volcker, Issy les Moulin France; Jessica Piafsky - Barry Piafsky, New York NY; Don Piafsky, Toronto ON; Fred Hoffer, Montreal QC
|
Stephen Nellissen, Ramsey NJ; John Gilbert, Kitchener ON; John Boyer, Hastings Hdsn NY; Robert Stayman, New Rochelle NY; Randy Pickett - John Lusky, Portland OR
|
Gordon Crispin, Rochester Hills MI; Nick Krnjevic - Zygmunt Marcinski, Westmount QC; Michel Lorber, Baie-D'urfe QC
|
David Abelow, Owings Mills MD; Jennifer Jones - Robert Klein, Santa Rosa CA; David Ruderman, Burtonsville MD
|
Eric Leong, Oakland CA; Tadashi Teramoto - Tadashi Yoshida, Tokyo Japan; Kazuhiko Yamada, Ota-Ku Tokyo Japan
|
Michael Levinson, Daly City CA; Paul McDaniels, Richmond CA; Steve Clark, Carlsbad CA; Bob Feller, Guilderland NY
|
Hansa Narasimhan, Los Altos Hills CA; Sumit Mukherjee, Rolkata India; Amar Banerjee, Bhadreswar India; Kaystabh Nandi - Bhabesh Saha, Kolkata West Be India; Debrata Mujumder, India
|
Eiji Kujirai - Lewis Richardson, Toronto ON; William Koski, King City ON; Martin Hunter, Mississauga ON; Jordan Cohen, Thornhill ON; Harmon Edgar, Mequon WI
|
Paul Gipson, Duns United Kingdom; Alex Gipson, Orpington England; Michael Ash, Edinburgh Scotland; Alan Goodman, Edinburgh United Kingdom
|
Paul O'Hara - Roisin O'Hara, Oakville ON; Robin Stephens, Toronto ON; Stephen Mackay, Markham ON
|
Jeremy Dhondy, 50 Great North United Kingdom; Alan Kay, London England; Tim Rees, Crowthorne Berk England; Adrian Thomas, United Kingdom
|
Stephen Peterkin, Stirling United Kingdom; Samantha Punch, Stirling Fk United Kingdom; Anne Symons, Falkirk Scotland; Sheila Adamson, Scotland United Kingdom
|
Robert McKinnon, Paisley Scotland; Paul Maiolani, Renfrewshire United Kingdom; Helen McEwing, Gourock Scotl United Kingdom; Catherine Ferguson, Killearn Scotland
|
Anna St Clair, Leith Scotland; Fiona Greenwood, Scotland United Kingdom; Andrew Symons, Falkirk United Kingdom; Dee Harley, Edinburgh Scotland
|
Glenn Milgrim, Forest Hills NY; Marius Agica, New York NY; Tarun Badiani, Middlesex England; Andras Budinszky, Austin TX
|
Mitch Towner, Austin TX; Adam Kaplan, New Port Richey FL; Kim Eng, Issaquah WA; Ray Miller, Seattle WA
| |
---|