1
Nick Nickell, New York NY; Bob Hamman - Hemant Lall, Dallas TX; Jeff Meckstroth, Tampa FL; Eric Rodwell, Clearwater Bch FL; Paul Soloway, Mill Creek WA
2
James Cayne, New York NY; Michael Seamon, Hollywood FL; Alfredo Versace - Lorenzo Lauria - Fulvio Fantoni, Rome Italy; Claudio Nunes, Roma Italy
| 3
Zia Mahmood, New York NY; Michael Rosenberg, New Rochelle NY; Ralph Katz - George Jacobs, Hinsdale IL; Robert Levin, Bronx NY; Steve Weinstein, Andes NY
| 4
Lou Ann O'Rourke, Portola Valley CA; Marc Jacobus - Geoff Hampson, Las Vegas NV; Giorgio Duboin, Torino Italy; Norberto Bocchi, Barcelona Spain; Eric Greco, Philadelphia PA
| 5
Rose Meltzer, Los Gatos CA; Kyle Larsen, San Francisco CA; Alan Sontag, Gaithersburg MD; Roger Bates, Mesa AZ; Tor Helness, Oslo Norway; Geir Helgemo, Trondheim Ca Norway
| 6
Carolyn Lynch, Scottsdale AZ; Dennis Dawson, Santa Fe NM; Fred Gitelman, Las Vegas NV; Brad Moss - Joe Grue, New York NY; Curtis Cheek, Huntsville AL
| 7
Andrew Gromov - Aleksander Dubinin, Moscow Russia; Cezary Balicki, Sholec Poland; Adam Zmudzinski, Katowice 40-479 Poland
| 8
Aubrey Strul, Delray Beach FL; Michael Becker - David Berkowitz - Larry Cohen, Boca Raton FL; Chip Martel, Davis CA; Lew Stansby, Castro Valley CA
| 9
Drew Casen, Las Vegas NV; Michael Polowan - Bjorn Fallenius, New York NY; Peter Fredin, Malmo Sweden; Piotr Gawrys, Warsaw Poland; Bartosz Chmurski, Warsow Poland
| 10
Ron Rubin, Miami FL; Russ Ekeblad, Providence RI; Peter Weichsel, Encinitas CA; Marcin Lesniewski, Zakopane Poland; Jan Jansma, Malden Netherlands; Louk Verhees, Voorhout Netherlands
| 11
Reese Milner, Los Angeles CA; Sam Lev, New York NY; Jacek Pszczola, Chapel Hill NC; Gary Cohler, Miami FL; Michal Kwiecien, Lublin 20-807 Poland
| 12
Steve Robinson, Arlington VA; Peter Boyd, Silver Spring MD; Kit Woolsey, Kensington CA; Fred Stewart, Bloomington NY; Bobby Wolff, Las Vegas NV; Dan Morse, Houston TX
| 13
Christal Henner-Welland - Roy Welland - Chris Willenken, New York NY; Antonio Sementa, Parma PR 43100 Italy; Ulf Nilsson, Dalby Sweden; Frederic Wrang,
| 14
Robert Hollman, Santa Barbara CA; Bruce Ferguson, Boise ID; Ron Smith, San Francisco CA; Billy Cohen, Encinitas CA; Steve Garner, Chicago IL; Howard Weinstein, Sarasota FL
| 15
Doug Doub, W Hartford CT; Adam Wildavsky, Jackson Heights NY; Michael Kamil, Holmdel NJ; Martin Fleisher, New York NY
| 16
Mark Gordon, Purchase NY; Chuck Burger, West Bloomfield MI; Steve Landen, Ellicott City MD; Pratap Rajadhyaksha, Sarasota FL; Mike Passell, Las Vegas NV; Eddie Wold, Houston TX
| 17
John Onstott, New Orleans LA; Jim Krekorian, New York NY; Tarek Sadek - Walid Elahmady, Cairo Egypt; Terje Aa, Heimdal Norway; Joergen Molberg, Trondheim Norway
| 18
Jim Mahaffey, Winter Park FL; Mark Lair, Canyon TX; Zhao Jie, Tianjin People's Republic of China; Fu Zhong, Beijing People's Republic of China; Fredrik Nystrom, Stockholm 112 Sweden; Peter Bertheau, Taby Sweden
| 19
Bill Pollack, Basking Ridge NJ; Michael Moss, New York NY; Steve Beatty, Mill Creek WA; Gunnar Hallberg, London England
| 20
Rita Shugart, Pebble Beach CA; Boye Brogeland, Norway; Ishmael Delmonte, Double Bay NSW Australia; George Mittelman, Toronto ON; Tadashi Teramoto, Yokohama Japan
| 21
Mary Ann Berg, Atherton CA; John Mohan, Huixquilucan Mexico; John Swanson Jr, Mission Viejo CA; John Sutherlin, Dallas TX; Huub Bertens, Tilburg 50 Netherlands; Jon Bakkeren, Oisterwijk Netherlands
| 22
Tony Kasday, Puyallup WA; Garey Hayden, Tucson AZ; Jon Baldursson, Hafnarfjordur Iceland; Bjarni Einarsson, Reykjavik Iceland; Sigurbjorn Haraldsson, Reykjvik Iceland; Thorlakur Jonsson, 200 Kopavogur Iceland
| 23
Piotr Tuszynski, Warsaw Poland; Apolinary Kowalski, Warsaw 0 Poland; Farid Assemi - James Tritt, Fresno CA; Nick Bykov, Stockton CA; Ed Wojewoda, Clovis CA
| 24
Peter Schneider, La Canada CA; Grant Baze, San Diego CA; Krzysztof Buras, Florianska C19 Poland; Grzegorz Narkiewicz, Bielsk Poland
| 25
Warren Spector, Palm Beach FL; Gavin Wolpert, Thornhill ON; Bart Bramley, Dallas TX; Fred Chang, Flushing NY; Eldad Ginossar, Moshav Zofit Israel; Ron Pachtmann, Kfar Saba Israel
| 26
Melanie Tucker - John Kranyak - John Hurd, New York NY; Joel Wooldridge, Buffalo NY; Sjoert Brink, Rotterdan 3 Netherlands; Bas Drijver, Rotterdam Netherlands
| 27
Valerie Westheimer, New York NY; Migry Zur Campanile, Las Vegas NV; Michael Barel, Tel Aviv Israel; Ophir Herbst - Ilan Herbst, Haifa Israel; Zack Yaniv, Israel
| 28
Adam Mesbur - John Carroll, Dublin 14 Ireland; Nicholas Fitzgibbon, Dublin 24 Ireland; Tommy Garvey, Essex Cm145ww England; Hugh McGann, N Yorkshire England; Tom Hanlon, Dublin 6 Ireland
| 29
Richard Coren, Hollywood FL; James Rosenbloom - Brian Glubok, New York NY; Melih Ozdil, Istanbul Turkey
| 30
Anders Morath, Jarfalla Sweden; Bengt-Erik Efraimsson, Sundbyberg Sweden; Johan Upmark, Stockholm Sweden; Per-Ola Cullin, Luno 22 Sweden
| 31
John Fout, New York NY; Jeff Roman, Alexandria VA; Bill Cole, Silver Spring MD; Mark Shaw, Hanover PA; Ai-Tai Lo, Reston VA; Alan Schwartz, Fairfax VA
| 32
Sylvia Moss - Judi Radin, New York NY; Agustin Madala, Buenos Aires Argentina; David Bakhshi, London England; Bauke Muller, Hoorn Netherlands; Simon De Wijs, Doorn 304G Netherlands
| 33
Mel Colchamiro - Janet Colchamiro, Merrick NY; Steve Bloom - Betty Bloom, Duanesburg NY; Sidney Lazard, Dallas TX; Sam Coolik, Atlanta GA
| 34
Connie Goldberg, Merion Station PA; Bill Eisenberg, Perris CA; Jacek Kalita, Warsaw Poland; Krzysztof Kotorowicz, Bialystok Poland; Erik Eide, Copenhagen Denmark; Fredrik Simonsen, Askim Norway
| 35
Greg Hinze, San Antonio TX; Nader Hanna, Willowdale ON; Wafik Abdou, Bakersfield CA; Bryan Maksymetz, Port Moody BC; Zygmunt Marcinski, Westmount QC; Nagy Kamel, Plano TX
| 36
Martin Harris, Chicago IL; Jacob Morgan, Madison WI; Dan Gerstman, Buffalo NY; Tom Carmichael, Kennesaw GA
| 37
Win Allegaert - Jaggy Shivdasani - Aaron Silverstein - Judith Bianco - Kevin Bathurst, New York NY; Lapt Chan, Forest Hills NY
| 38
Mike Cappelletti, Hixson TN; Jason Feldman, San Diego CA; David Lindop - Robert Lebi - Arno Hobart, Toronto ON; Harry Tudor, Miami FL
| 39
G Venkatesh, Los Altos CA; Kanningat Krishnakumar, Chennai India; Sumit Mukherjee, Rolkata 91 India; K Venkatraman, Chennal India; Jyotindra Shah, Mumbai India; Badal Das, Indiana
| 40
Allan Stauber, Palm Bch Grdns FL; Clifford Meltzer, Los Gatos CA; Arch McKellar, Dobbs Ferry NY; Chris Compton - Justin Lall, Dallas TX; Greg McKellar, Kingston ON
| 41
Dick Benson, Le Roy IL; Bill Kent, Iowa City IA; Eric Gettleman, New York NY; Madhu Viswanathan, Champaign IL; Kris Maillacheruvu, Peoria IL; Peggy Kaplan, Minnetonka MN
| 42
Zoltan Nagy, Woodville West Australia; Robert Richman, New South Wales Australia; Sartaj Hans, Bondi Nsw Australia; Anthony Nunn, Artarmon Nsw Australia; Paul Marston, Australia 1360 Australia; Michael Prescott, Sydney Australia
| 43
Jack Feagin Jr - Claudia Feagin - Patricia Tucker, Atlanta GA; Rick Roeder, San Diego CA; Robert Sartorius, Lake Hiawatha NJ; Kevin Collins, Dunwoody GA
| 44
Rick Benstock, Buffalo NY; Pamela Granovetter - Matt Granovetter, Cincinnati OH; Richard Katz, N Versailles PA
| 45
William Pettis, Silver Spring MD; Frederick Allenspach, Plantation FL; Joshua Parker, Briarcliff NY; Bruce Rogoff, Upper Grandview NY
| 46
Omar Olgeirsson, Reykjzvik Iceland; Kristjan Blondal, Kopavogur Iceland; Anna Ivarsdottir, Iceland; Hjordis Sigurjonsdottir,
| 47
Jeff Schuett, Riverwoods IL; Nikolay Demirev, Arlington Hts IL; Jeff Fang, Arcadia CA; David Yang, Chicago IL
| 48
Paul Munafo - Larry Sealy, Huntsville AL; Jim Foster - Allen Hawkins Jr, Birmingham AL
| 49
Nicolas L'Ecuyer, Montreal QC; Kyoko Shimamura, Tokyo 136 Japan; Michael Shuster, Havertown PA; Jeffrey Goldsmith, Tujunga CA
| 50
Brian Platnick, Evanston IL; John Diamond, Boca Raton FL; JoAnn Sprung - Danny Sprung, Philadelphia PA
| 51
Alexander Kolesnik, Calabasas CA; Josh Sher, Woodland Hls CA; Bob Etter, Sacramento CA; Steven Price, Mesa AZ
| 52
Glenn Milgrim, Forest Hills NY; Jeff Aker, Briarcliff NY; Mitch Dunitz, Sherman Oaks CA; Iftikhar Baqai, Irvine CA; Barry Rigal, New York NY; Phillip Alder, Hobe Sound FL
| 53
John McLaughlin, Melrose MA; Lloyd Arvedon, Bedford MA; Mark Itabashi, Murrieta CA; Jonathan Weinstein, Evanston IL; Ralph Buchalter, South Orange NJ; Andrew Stark, New York NY
| 54
Harry Apfel, New York NY; James Scott, Wilton CT; Eugene Saxe, Briarcliff NY; Daniel Nussbaum, Cambridge MA; Victor King, Hartford CT; Sheila Gabay, Newton MA
| 55
Samuel Marks, Atlanta GA; Michael Ventura - Annalee Gault - Greg Gault, Raleigh NC
| 56
Daniel Boye - Susan Yates, Victor NY; Roselyn Teukolsky - Saul Teukolsky, Ithaca NY
| 57
Kent Hartman, San Diego CA; Sumner Steinfeldt, Washington DC; Hal Hindman, Annandale VA; Mark Chen, Oak Hill VA
| 58
Serge De Muller, Fribourg Switzerland; Carlos Pellegrini, Buenos Aires Argentina; George Harris - John Atlee Macgregor, Miami FL
| 59
Burrell Humphreys, Wayne NJ; Marvin Deneroff, North Bergen NJ; Lisa Berkowitz, Boca Raton FL; Nicholas France, Spring Valley NY
| 60
William Higgins - Nancy Sachs - Amitabh Raturi, Cincinnati OH; Yauheni Siutsau, Loveland OH
| 61
Paul Janicki - Ian Findlay, Markham ON; Richard Chan, Richmond Hill ON; Barry Senensky, Thornhill ON
| 62
Craig Huston - Ed Freeman, Portland OR; Barry Turner, Richardson TX; John Schwartz, Plano TX
| 63
Sathya Bettadapura, Campbell CA; Dave Westfall, Spokane WA; Isolde Knaap, Salem OR; Alan Johnson, Portland OR
| 64
Karen Allison, Las Vegas NV; Dale Beers, Boiling Springs PA; Bernard Fudor, Murrysville PA; Frank Aquila, Fairlawn OH; Bernie Greenspan, Beachwood OH
| 65
Phil Clayton, San Juan Capo CA; Areud Bayer, Salt Lake City UT; Han Peters, Madison WI; Brian Gilbert, Irvine CA
| 66
Scott Tumperi, Woodberry For VA; Eberhard Jehle, Charlottesville VA; Prabhakaran Boaz, Houston TX; Rajan Jeyakumar, Fremont CA
| 67
Hailong Ao, Herndon VA; Jiang Gu, Mountain Lakes NJ; David Chechelashvili, San Diego CA; Jian-Jian Wang, Clarksville MD
| 68
Makiko Sato, Tokyo 143-0027 Japan; Yoichi Ito, Japan; Sei Nagasaka, Tokyo Japan; Eiji Ohtaka, Tokyo 130 Japan; Hidenori Narita, Abiko Chiba Japan
| 69
Uday Ivatury - Laura Tolkow - David Feldman, New York NY; James Gleick, Garrison NY
| 70
Sam Punch - Dana Gerrard, ; Alex Gipson, Orpington England; Paul Gipson, Duns Td113pz Scotland
| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |